Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Zarabianie w pracach polowych

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Zarabianie w pracach polowych
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2010, o 18:50 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Hej. Ciekaw jestem czy w waszym regionie są rolnicy, którzy zarabiają sobie u innych w robotach polowych. U mnie na wsi jest to dość popularne. Jest dużo starszych ludzi i osób które nie mają sprzętu i dlatego właśnie nasze gospodarstwo po części czerpie z tego dochody. Mimo, że mam 15 lat to dużo zarabiam u ludzi np w sobotę u jednego gościa ograbiłem siano na wały, zbelowałem je, a potem załadowałem mu turem na jego wóz raptem 6 bel i zarobiłem 150 zł. Jak widać jest to dość opłacalne w takich zacofanych regionach jak mój gdzie ok 40 % rolników nie ma ciągnika. Jak z tym u was?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 4 lip 2010, o 20:16 
Offline

Dołączył(a):6 cze 2010, o 09:54
Posty:45
No to w moim regionie nie zarobisz, kazdy ma ciagnik, kazdy ma hektary ale i tak tego malo kto obrabia.

Jedyne to dla siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 5 lip 2010, o 08:06 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
U mnie to jest jeszcze popyt na prasy kostkujące typu Sipma Z224/1. Ja taką posiadam od 14 lat i trzeba będzie się jej pozbyć. Od ostatnich 10 lat w żniwa chodzi całe dnie przy prasowaniu słomy, a rzadziej siana. Jak mój tata w żniwa wyjedzie rano do prasowania słomy to wraca ok.22.00 wieczorem. I tak przez około 3 tygodnie. Jak na razie nikt w okolicy za bardzo nie chce jej kupić, bo twierdzą, że jest wypracowana. Teraz mam rolującą Claasa. W pierwszy dzień sianokosów ludzie z wioski rzucili się do robienia sianokiszonki. Belowaliśmy z tatą naprzemiennie przez ok 10-11 godzin. W 3P to nawet klapę od maski zdjeliśmy ale i tak woda się nie gotowała. To był niezły sprawdzian dla prasy i oczywiście ciągnika. Zrobiliśmy ok.120 bel sianokiszonki. Może wydawać się mało, ale jeździliśmy cały czas na 2-3 polowej. Jedna bela po 15 zł więc można sobie policzyć ile kasy wyszło do zapłacenia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 5 sie 2010, o 21:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
U mnie każdy ma ciągnik. ;) Ale są popularne prace typu koszenie zboża kombajnem lub kukurydzy na kiszonkę. Sam korzystam z usług żniwnych u sąsiada i wiele osób tak robi. Belowanie też często spotykane tylko za belę w granicach 20zł.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 7 sie 2010, o 19:28 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:32
Posty:16
armi95 napisał(a):
Jak widać jest to dość opłacalne w takich zacofanych regionach jak mój gdzie ok 40 % rolników nie ma ciągnika. Jak z tym u was?

U mnie podobnie ale wiadomo jak ktoś ma małe poletko to nie ma sensu kupować maszyn wiec sie wypozycza albo zaprasza sasiada zeby pół dnia pojeździł po polu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 30 sty 2011, o 09:29 
Offline

Dołączył(a):28 sty 2011, o 16:22
Posty:14
20 zł za bele? U nas 2 lata temu było po 4 zł za bele a teraz jest 5-6 zl :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 3 lut 2011, o 15:44 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):9 sty 2011, o 19:18
Posty:19
U mnie tak samo, 3lata temu płaciłem po 6zł za bele, nie wiem jak teraz bo już nie zbieram słomy...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 1 mar 2011, o 18:39 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):1 mar 2011, o 17:59
Posty:5
armi ale masz dobrze tyle fuch ;p u mnie niestety każdy ciągnik ma i robi dla siebie, ale kombajny są tylko 2 na wsi to chłopy na tym zarobią ;) ja niestety nie mam kombajnu bo mamy kosiarke do pszenicy do traktora :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Zarabianie w pracach polowych
PostNapisane: 16 maja 2011, o 15:22 
Offline

Dołączył(a):16 maja 2011, o 15:19
Posty:3
Też tak chce ja mam 17lat i nie mam u kogo robić :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Projekt zagraniczny
PostNapisane: 9 lip 2011, o 22:18 
Offline

Dołączył(a):9 lip 2011, o 21:20
Posty:4
Szanowni Państwo,

projekt ,,Przedsiębiorczość po białorusku” – polscy przedsiębiorcy na rzecz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości na Białorusi, realizowany przez Fundację Institutum Orientalium zakłada zorganizowanie 60 stażów dla początkujących i potencjalnych przedsiębiorców z Białorusi, z branży turystycznej, transportowej i rolnej. Dwutygodniowe staże będą dwojakiego rodzaju (do wyboru przez stażystę w uzgodnieniu z przedsiębiorcą zapraszającym):
1. oparte na komponencie edukacyjnym dotyczących działania danego przedsiębiorstwa branżowego oraz podwyższeniu kwalifikacji zawodowych stażysty (40 stażystów);
2. wykorzystaniu stażu do opracowania wspólnego planu biznesowego przez stażystę i przedsiębiorcę zapraszającego (obaj partnerzy będą zobowiązani rozpocząć jego wdrażanie) (20 stażystów).
Plan programu stażowego zostanie przedstawiony przez zapraszającego przedsiębiorcę we współpracy ze stażystą na dwa tygodnie przed stażem. Będzie on uwzględniał zapotrzebowanie stażysty i możliwości stażowe polskiego przedsiębiorcy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projekcie.

Chętnych przedsiębiorców do przyjęcia stażysty prosimy o kontakt e-mailowy pod adres: Institutumorientalium@gmail.com

Profil stażysty:
- obywatel/ka Białorusi w wieku od 18 do 40 lat;
- prowadzący własną działalność gospodarczą na Białorusi;
- mający zamiar unowocześnić i usprawnić prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą na Białorusi w oparciu o polskie wzorce;
- mający zamiar kontynuować współpracę z wybranym polskim przedsiębiorcą po zakończeniu stażu (20 stażystów);
- część stażystów będzie posługiwała się językiem polskim (obywatele Białorusi narodowości polskiej); inni będą rosyjskojęzyczni z bierną znajomością języka polskiego (rozumienie tekstu mówionego).

Oczekiwania stażysty wobec polskiego pracodawcy:
- zapoznanie się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa z jednej z trzech branż:
a) turystyka;
b) transport;
c) rolnictwo.
- zapoznanie się z metodami zarządzania takim przedsiębiorstwem;
- otrzymanie certyfikatu poświadczającego zakończenie stażu;
- w przypadku stażów drugiego typu - podpisanie umowy o dalszej współpracy pomiędzy stażystą a polskim przedsiębiorcą.

Fundacja Institutum Orientalium pokrywa stażyście:
- ubezpieczenie;
- wyżywienie na okres 2 tygodni;
- przyjazd stażysty do Polski i powrót na Białoruś.

Polski pracodawca zabezpiecza stażyście:
- miejsce zamieszkania.
………………………………………………………………………………………………
Tytuł projektu: ,,Przedsiębiorczość po białorusku” – polscy przedsiębiorcy na rzecz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości na Białorusi.
Tytuł programu w ramach którego realizowany jest projekt: ,,Wsparcie dla społeczeństwa białoruskiego – 2011”.
Numer projektu: 1262/2011.
Wykonawca projektu: Fundacja Institutum Orientalium, ul. Szkolna 31, Grębocin 87-122.
Rozpoczęcie projektu: 1 maja 2011 r.
Zakończenie projektu: 31 grudnia 2011 r.

W razie pytań proszę o kontakt na adres Institutumorientalium@gmail.com

Z wyrazami szacunku,
Fundacja Institutum Orientalium
Realizator Projektu


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze