Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - suszarnia do zboża

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

suszarnia do zboża
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2011, o 21:02 
Offline

Dołączył(a):2 sty 2011, o 20:55
Posty:3
witam , chcę kupić suszarnię do zbóż zastanawiam się na Rielką GT1700 lub Polska z Odolanowa firmy DOZAMECH jeśli ktoś ma takie to proszę o podpowiedź , nieukrywam , że ciekawszą cenę ma ta z Odolanowa jest ok. 70000 tańsza i potrzebuje mniejszego zabezpieczenia ( pobór ok. 20 kW) .Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 9 sty 2011, o 09:31 
Offline

Dołączył(a):7 sty 2011, o 16:18
Posty:3
pomyślałeś o suszarniach drzewicz np. sc 600 zasyp 17,5 t zapotrzebowanie 18,5 kw cena ok. 130 000 netto nowa paliwo propan- butan. Występują inne modele, mam taką jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 9 sty 2011, o 17:57 
Offline

Dołączył(a):2 sty 2011, o 20:55
Posty:3
Witam, a jak jest z kosztami suszenia ile kosztuje wysuszenie 1 tonoprocenta i jak jest ze zbiornikiem . Oglądałem taką suszarnię na Bednarach podobała mi się ale ten zbiornik na gaz , łatwiejsze jest kupić olej opałowy , łatwiej przechować zapas paliwa .Ile trwa cykl suszenia np.kukurydzy z wilgotności 30 % do 14 i czas chłodzenia . Dzięki za podpowiedź. Pozdrowienia ( W Górze już płacą dopołaty ? )


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 15 sie 2011, o 10:52 
Offline

Dołączył(a):15 sie 2011, o 10:33
Posty:1
Mialem problem z kombajnem Claasa -serwis fabryczny przyjeżdżal 3 razy i za każdym razem coś innego im wychodzilo. Przyjechal raz przedstawiciel z Opola i proponowal suszarnię Stela, a przy okazji chwalil się serwisem. Wypóbowalem i muszę stwierdzić że dali radę zapacilem tyle co w Agro-Asie ale w końcu kombajn zacząl pracować. Teraz kupuję z Opola tą suszarnię Stela, czy ktoś coś wie na ich temat. Kilka telefonów robilem i ponoć bardzo wydajne w stosunku do Riela i Pedrotti. Polskiej już nie wezmę bo sąsiad ma Drzewicza i co chwila coś musi przy niej dlubać.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 19 sie 2011, o 19:42 
Offline

Dołączył(a):2 sty 2011, o 20:55
Posty:3
Kupiłem już suszarnię Pedrotti TC 90 i jestem zawiedziony jakością wykonania suszarni , po pierwsze niedbałe zabezpieczenie w transporcie , zarysowania w wielu miejscach . A przy pierwszym uruchomieniu zaskoczenie ogromne , przy zasypie suszarni rzepak zaczął się tak wysypywać , że musiałem użyć pianki montażowej bo inaczej nie można było zasypać suszarni . Po załączeniu palnika suszarnia zaczęła kopcić , a serwis daleko , kolega ustawił jakoś . Okazuje się że suszarnia nie ma 850 kW tylko 570 , a palnik Riello po nagrzaniu porcji rzepaku wyłączył się ale wytopił się wziernik przy palniku , po 110 godzinach pracy dojechał serwisant , który porządnie ustawił mi palnik i pokazał jak należy zmieniać dysze w zależności od rodzaju zboża , oszczędności firmy są tak ważne dla nich że nie założyli podkładek pod nakrętki które zerwały farbę i będę musiał reklamować ale co dalej wyjdzie to przekaże w późniejszym czasie . Tak przed zakupem radzę odwiedzić ,, szczęśliwego posiadacza podobnej maszyny to jest chyba najlepszy sposób sprawdzenia ale nie od handlowca tylko u rolnika .Pozdrawiam Heniek.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:00 
Offline

Dołączył(a):18 paź 2011, o 16:21
Posty:3
jesli ktos potrzebuje suszarni do zboza pom oge kupic i prowadze serwis uzywane np 18 ton 85000 9ton 60000 12ton 64000 24tony 105000 do negocjaci


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 20 lut 2012, o 08:14 
Offline

Dołączył(a):18 paź 2011, o 16:21
Posty:3
pk19780906 napisał(a):
Mialem problem z kombajnem Claasa -serwis fabryczny przyjeżdżal 3 razy i za każdym razem coś innego im wychodzilo. Przyjechal raz przedstawiciel z Opola i proponowal suszarnię Stela, a przy okazji chwalil się serwisem. Wypóbowalem i muszę stwierdzić że dali radę zapacilem tyle co w Agro-Asie ale w końcu kombajn zacząl pracować. Teraz kupuję z Opola tą suszarnię Stela, czy ktoś coś wie na ich temat. Kilka telefonów robilem i ponoć bardzo wydajne w stosunku do Riela i Pedrotti. Polskiej już nie wezmę bo sąsiad ma Drzewicza i co chwila coś musi przy niej dlubać.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 6 lip 2015, o 08:50 
Offline

Dołączył(a):6 lip 2015, o 08:48
Posty:2
Ja zakupiłem suszarnię do kukurydzy w Hamechu. Jakość wykonanej suszarni jest dobra, spełnia swoje funkcje, więc mogę polecić innym. Dla zainteresowanych dodaję link do strony producenta http://hamech.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 23 lip 2015, o 10:27 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Dzięki za link,na pewno przyda się każdemu z Użytkowników na forum kto szuka podobnej suszarni czy to do kukurydzy czy do zboża. Można wiedzieć z czystej ciekawości ile za nią zapłaciłeś?

Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: suszarnia do zboża
PostNapisane: 18 kwi 2016, o 09:40 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2016, o 12:28
Posty:3
Także polecam Agromarket, posiadają dobre maszyny.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze