Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Hodowla bydła mlecznego

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj

Re: Hodowla bydła mlecznego
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 mar 2011, o 07:28 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
Mój sąsiad ma hale udojową ma w niej 70 sztuk krów dojnych powiem krótko im więcej ich masz to masz zyski ale masz też dość spore rozchody medzy innymi prąd woda środki czystości itd dziś jest tak że nie wiadomo na co się nastawić krowy maja to że masz cielaka mleko i jeszcze sztuke sprzedasz jak masz byki to masz mniej pracy i jak dobrze sprzedasz i te ich warunki spełnisz co do wagi i lat to masz te 6 zł nawet czyli wychodzi 3 600 jak ma 600 kg na czysto a za krowe tyle nie dostaniesz a jesli sprzedasz krowę i do tego cielaka to i tak sie nie zrównasz zostaje mleko tylko czy każda krowa doi tak samo ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 2 mar 2011, o 07:31 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
Sąsiada krowy chodzą luzem w hali tylko że właściciel uwiązany :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 9 mar 2011, o 19:50 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś trzymał w hali udojowej krowy a tym bardziej luzem??????
Posiadam stado krów mlecznych 32 sztuki, większość krów to bydło własnego chowu, ale mam też kilka sztuk 98% HF z niemiec i holandii, hoduję też byki ale słabo się kalkuluje bo to są HF-y,ale czasami zapładniam mięsnymi i wtedy jest trochę lepiej,ale z tego co zauważyłem to najlepiej opłaca się sprzedawać jałówki cielne mleczne.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 30 mar 2011, o 09:27 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 wrz 2010, o 12:30
Posty:15
Ja mam 15 krów mlecznych i około 200 świń. Moim zdaniem wyprzedaż trzody chlewnej jest nieopłacalna. Lepiej prowadzić gospodarstwo mieszane bo gdy mleko pójdzie w dół zawsze można odbić na żywcu. I na odwrót.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 31 mar 2011, o 11:12 
Offline

Dołączył(a):31 mar 2011, o 11:04
Posty:2
Witam, mam wielką prośbę...muszę przygotować pracę do szkoły "dokumentacja w hodowli bydła", szukam już jakiś czas informacji i nie mogę się zorientować o co chodzi z tymi dokumentami. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć wzory takich dokumentów, a może ktoś poda mi wykaz dokumentacji ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 18:51 
Offline

Dołączył(a):18 kwi 2011, o 18:48
Posty:2
Witam wszystkich:) chcialbym kupić cielaki do dalszej hodowli.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 26 sie 2011, o 14:26 
Offline

Dołączył(a):26 sie 2011, o 13:52
Posty:5
Ja mam 12 krów i obecnie buduje się obora na 100 krów. Czysty zysk bez kosztów paszy,prądu itp. to około 14 tysięcy złotych.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 9 paź 2014, o 19:00 
Offline

Dołączył(a):28 sie 2014, o 15:29
Posty:14
A co myślicie o niemasowej hodowli Highlanderów? Jaki jest zbyt na takie rzadkie i "luksusowe" gatunki mięsa, hodowane z pietyzmem i dbałością o to, żeby zwierzęta były niestresowane, zdrowe itp.? Jestem gotów zakładać mechanizmy oczyszczania wody techniką odwróconej osmozy i robić inne "dziwactwa" ale czy są chętni na zakup takich luksusowych mięs? Chyba jeszcze mało mamy smakoszy na rynku...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 25 paź 2014, o 16:26 
Offline

Dołączył(a):25 paź 2014, o 16:18
Posty:8
Ja też jestem za mieszanym gospodarstwem: trzoda, krowy mleczne, jałowizna, dobrze, jakby było unowocześnione, inaczej roboty masa przy krowach.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla bydła mlecznego
PostNapisane: 18 lis 2014, o 16:09 
Offline

Dołączył(a):18 lis 2014, o 16:06
Posty:1
No oczywiście najlepiej jest mieć zarówno trzodę jak i krowy. Wiadomo jak cena świni spada, to ratunkiem jest bydło. Ja bardzo interesuję się różnymi gospodarstwami rolnymi. Sprzęty są coraz to nowsze w tych hodowlach, jak nie maszyny, które doją to nawet jest sprzęt do masażu uciskowego dla krów, ale to bardziej dla tych krów innej rasy, żeby wołowina była smaczniejsza i tłuszcz się równomiernie odłożył.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze