Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Leczyć kanałowo czy usunąć?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Leczyć kanałowo czy usunąć?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2016, o 14:24 
Offline

Dołączył(a):22 lis 2016, o 14:19
Posty:4
Jestem w trakcie leczenia kanałowego, mam założoną truciznę tydzień temu. Przez ten czas mam koszmarne bóle, ząb pulsuje, jakieś ciśnienie dziwne, w sumie to boli cała prawa strona, ucho także, byłam pytałam czy to normalne, mówiła że nie i nic więcej się nie dowiedziałam, tylko tyle że trzeba go szybciej leczyć lub wyrwać. Na jutro mam wizytę i nie wiem czy dać wyrwać a może jednak leczyć, obok siódemki też jest chory ząb i on też boli, ketonal pomagał na 2, 3 godz teraz już wcale, nie śpię wcale bo się nie da, nie mam siły na nic, cholernie boli..... leczenie będzie mnie łącznie kosztować 550zł, wyrwanie jednak tańsze, sama nie wiem...

__________________
depilacja laserowa


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 7 gru 2016, o 06:53 
Offline

Dołączył(a):7 gru 2016, o 06:49
Posty:5
Niby bezpieczniej i taniej jest usunąć takiego zęba, mimo wszystko w większości przypadków zawsze warto jest próbować podjąć leczenie. Są od tego wyjątki - jeżeli coś idzie nie tak jak powinno - tak jak jest to w Twoim przypadku. Podejrzewam, że masz podobną sytuację jak ja, gdzie doszło do zakażenia kanału zębowego i zapalenia okostnej. Usunięcie zęba nie zakończyło imprezy, potrzebne było jeszcze prawie miesięczne leczenie antybiotykami.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 22 gru 2016, o 16:52 
Offline

Dołączył(a):22 mar 2016, o 17:45
Posty:73
Czasami jest konieczne leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Zabieg ten jest stosowany dopiero od niedawna, więcej o takim leczeniu na tej stronie:
http://fachowydentysta.pl/uslugi-endodoncja-leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 3 sty 2017, o 11:11 
Offline

Dołączył(a):1 sty 2017, o 15:27
Posty:3
wiem, że łatwo mówić, ale moim zdaniem jak ząb jest w niewidocznym miejscu to lepiej go wyrwać i się nie męczyć!


Góra
 Zobacz profil  
 

Leczyć kanałowo czy usunąć
PostNapisane: 4 sty 2017, o 14:26 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):8 gru 2016, o 10:55
Posty:9
Lokalizacja: Poland
wybieram sie do dębek w niedzielę. czy mam jakąś szansę na imprezę? jak tak to gdzie. piszcie proszę


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 8 sty 2017, o 18:03 
Offline

Dołączył(a):18 lip 2014, o 17:43
Posty:11
Co prawda nie dotyczył mnie nigdy taki problem, ale jeśli ząb boli tak, że nie jesteś w stanie tego znieść to powinnaś się wybrać do poradni która ma "dyżur" w takich sprawach. Wiem na pewno, że takie poradnie stomatologiczne istnieją w większych miastach, nie wiem jak sprawa wygląda na wsiach. Gdy chciałem wybielić zęby to wyczytałem (na https://zdrowie.enel.pl/artykul/wybiela ... ielic-zeby ) że wcześniej konieczna jest konsultacja stomatologiczna. Więc poszedłem do najbliższej poradni stomatologicznej na taką konsultację. Pech chciał, że to własnie była poradnia "z dyżurem". Czekałem w kolejce chyba z 2 godziny na wizytę bo co chwilę przyjeżdżał ktoś w pilnej sprawie (właśnie silne stany bólowe czy konsultacje ze szpitala). poszukaj takiego miejsca u siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 25 lis 2017, o 11:11 
Offline

Dołączył(a):17 paź 2016, o 15:01
Posty:36
Faktycznie, usunięcie to ostateczność. Może da się zęba jeszcze uratować? Jeśli go stracimy potem będzie czekał nas tylko implant a to niestety jest trochę kosztowne. Bardzo dobrych specjalistów z tej dziedziny mają tutaj http://www.implant-zebowy.pl więc gdybyś jednak musiała do wszczepić to polecam się tam wybrać.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Leczyć kanałowo czy usunąć?
PostNapisane: 14 gru 2017, o 22:43 
Offline

Dołączył(a):26 lis 2017, o 13:56
Posty:44
Zwykle jest lepiej leczyć kanałowo. Tylko trzeba wybrać odpowiedni gabinet. Według mnie leczenie kanałowe kraków jest warte uwagi. Czasem warto rozważyć nawet opcję pojechania daleko do innej miejscowości, żeby mieć wykonany zabieg na wysokim poziomie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze