Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2010, o 17:59 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 17:47
Posty:7
Witam.
Sprawa jest tego rodzaju - odziedziczyłem 6 hektarów. Ziemia dobra. Stodoła, obora, dom - O.K.
W tej chwili to pole dzierżawi jeden gość. Bierze dopłaty, sieje, zbiera zboże. Ja płacę podatki.
Nie bardzo wiem co powinienem zrobić. Czy ktoś wydzierżawi na takich warunkach abym i ja miał coś z tego? a przynajmniej nie dokładał. Mogę zalesić? Co mi się opłaci z tym zrobić. Mam wykształcenie rolnicze ale pracuję w całkiem innym zawodzie. Za każdą rozsądną podpowiedź szczerze będę wdzięczny. Myślałem o agroturystyce - trzeba do tego jakieś specjalne uprawnienia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 13 gru 2010, o 17:42 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):14 sie 2010, o 07:15
Posty:12
No cóż widocznie ktoś Cię wykorzystuje. Ja mam 1,5h ziemi pierwszej klasy to ją wydzierżawiam. W tym roku dostałem 1000 zł za dzierżawę + około 1300 zł dopłat. Opłacam podatek za ziemię ale i tak na czysto daje mi to jakieś 2tys. Moja rada jest taka żeby znaleźć innego dzierżawcę co by to wziął na normalnych warunkach. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 15 gru 2010, o 21:46 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 17:47
Posty:7
Wielkie dzięki, powoli zaczynam kumać. Jestem już raczej pewny, że:
- nie warto zalesiać (i zdziwiony, że można - bo wydawało mi się, że II klasy nie wolno),
- po zbiorze pszenicy przez mojego dzierżawcę wypowiem mu dzierżawę,
- podatek dalej będę ja płacił ale i ja wezmę dopłaty i dodatkowo zażądam za ha jakiejś kwoty (np. 200zł)
- przedstawię nowe warunki dotychczasowemu dzierżawcy (warunki jak wyżej)

Co o tym sądzicie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 18 gru 2010, o 15:15 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Nieźle Cie wykołował ten gospodarz.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 20 gru 2010, o 15:55 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Jak masz II klasę ziemi to myślę, że twoje warunki teraz są bardzo dobre, o ile nawet nie za niskie, bo te kilka lat, które masz w plecy nie wrócą szybko. Za dopłaty zgarniesz teraz ładną sumkę, którą on trzepał wcześniej. ;) Możesz zostać przy tych warunkach jakie proponujesz myślę, że dzierżawca nie powinien mieć nic przeciwko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 1 sty 2011, o 21:04 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 17:47
Posty:7
Serdeczne dzięki.
Nie będę specjalnie warunków,,żyłował" ale porozmawiam z dzierżawcą. Nie widzę powodu abym miał rezygnować z tego co mi się należy - każdy dba o siebie i swoją rodzinę. To chyba normalne.
Dotychczasowe zasady nie ja ustalałem i co było - było, mięło.
Jeszcze raz dziękuję za wypowiedzi. Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 20 gru 2016, o 10:51 
Offline

Dołączył(a):21 sty 2015, o 09:14
Posty:47
W kwestii prawa spadkowego polecam skorzystać z usług tego adwokata: http://www.adwokat-figiel.pl/uslugi-pra ... o-spadkowe
Również odziedziczyłem ziemię i wolałem wszystkie kwestie prawne omówić najpierw z adwokatem ;) Co się okazało później - zaoszczędziłem sporo nerwów i pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil  
 

SPADEK Cholerka co mam zrobić by zarobić
PostNapisane: 21 gru 2016, o 10:22 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):19 gru 2016, o 08:04
Posty:3
Lokalizacja: Poland
Czy jak uderzyłem młodszego brata i brat płakał i kłóciłem się z rodzicami i mocno tego żałuję bo mocno kocham Boga i mam grzech ciężki i musze i¶ć do spowiedzi ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: SPADEK Cholerka - co mam zrobić by zarobić?
PostNapisane: 13 maja 2017, o 08:39 
Offline

Dołączył(a):13 lut 2017, o 10:56
Posty:75
Najlepiej skontaktować się z jakimś prawnikiem i kancelaria. Będziesz wiedział czarno na białym. Mi ostatnio pomogła kancelaria dąbrowa górnicza i widziałam, że w ich usługach jest także prawo spadkowe. Polecam Ci się do nich zgłosić.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze