Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Rolnicy a ACTA?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

Rolnicy a ACTA?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2012, o 08:08 
Offline

Dołączył(a):2 lut 2012, o 07:55
Posty:1
Witam wszystkich. Dotąd tylko poczytywałem forum, ale dostałem od znajomej tekst, który jest jakby informacją, że prawa ustalane w ACTA są dla nas niekorzystne - bo każda naturalna roślina będzie w prawie traktowana jako urządzenie przystosowane do wykonywania pirackich kopii opatentowanych odmian danej rośliny... i potencjalnie firmy mające licencje mogą robić problemy rolnikom. Wie ktoś może czy rzeczywiście tak jest w prawie i ACTA będzie dotyczyła rolnictwa? Wspomniany dokument jest w załączniku. Jeśli tak jest to byłoby straszne i nie wiem co z tym zrobić.

Pozdrawiam,
Piotr


Załączniki:
Komentarz: ACTA a rolnictwo
ACTA_a_rolnictwo.pdf [81.87 KiB]
Pobrane 788 razy
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Rolnicy a ACTA?
PostNapisane: 4 mar 2012, o 18:18 
Offline

Dołączył(a):4 mar 2012, o 17:52
Posty:1
Jak najbardziej ACTA uderza w interesy rolników. było juz wiele procesów sadowych w których firma M O N S A T O doprowadziła rolników do ruiny nawet do samobójstw w Indiach. W Kanadzie jeden rolnik procesował się 10 lat i wygrał jednak stracił niemal wszystko. ACTA to nowoczesny sposób zrobienia z nas "przestępców" by uzasadnić siłowe i mowie tu o wszelkich rodzajach siły ruchy na ludzi do tej pory niezależnych od wielkich korporacji.

osobiście pochodzę z malej wioseczki(24 domy :)) z dolnego śląska ale tematem interesuje sie od dłuższego czasu, mam sporo wiedzy w jak możemy uniknoac historii takich jak na zachodzie były, jak bronic sie przed tym mechanizmem, jak uniknoac odwiedzania znajomych rolników na ich pogrzebach jak w Indiach bo jeśli ACTA wejdzie to taka czeka nas przyszłość. Może nie wszystkich ale na pewno wielu. Mamy jeszcze czas. MY tworzymy społeczeństwo nie nasz rząd, i to rząd powinien być dla nas.


Wszystkich przepraszam za brak polskich znaków, wiem ze utrudnia to czytanie ale pisze na predce a obecnie mieszkam w UK. Ile mogłem tyle poprawiłem używając specjalnego słownika, na dniach wstawię wam linki do filmów opisujących te straszne sytuacje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Rolnicy a ACTA?
PostNapisane: 26 maja 2012, o 17:20 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Masz rację malyRolnik. ACTA to ochrona koncernów GMO. Jak na twoje zboże wiatr przywieje pyłek GMO to jesteś złodziej, tak jak ten Kanadyjczyk. On miał własną odmianę rzepaku i bardzo duże gospodarstwo, był bogaty nawet jak na warunki kanadyjskie. Sprawę wprawdzie wygrał, ale gospodarstwo stracił. Uratował jedynie dom. Polski rolnik stanie przed sądem naprzeciwko tabunowi radców prawnych koncernu biotechnologicznego. Jeżeli wygra (w co wątpię) to i tak koszty procesu przekroczą wartość gospodarstwa razem z domem. Wielu rolników kanadyjskich i wiele dziesiątek indyjskich popełniło samobójstwo (świeć Panie nad ich duszami).


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze