Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Regulacja stosowania środków ochrony roślin w kierunku pszcz

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj

Regulacja stosowania środków ochrony roślin w kierunku pszcz
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2013, o 15:38 
Offline

Dołączył(a):17 cze 2013, o 15:33
Posty:1
Witam! tworzę post z zapytaniem: Dlaczego nie ma regulacji, ani dla czego na żadnych szkoleniach, chemicznych do używania opryskiwaczy, nie jest poruszony temat ds. ochrony pszczół tj. jakie opryski stosować i w jakich godzinach aby im nie szkodziły?
Jestem pszczelarzem z wieloletnim doświadczeniem i jestem tego pewien, że środki które są dopuszczone do obrotu nie mając wskazania celem nieszkodzenia pszczołom, szkodzą im!
Byłem na kilku szkoleniach i na żadnym szkoleniu prelegent nie objaśnił zastosowania oprysków. ( w ogóle nie był poruszany temat ds. pszczół )
Gdy pewnego dnia zobaczyłem rolnika pryskającego pole o godzinie 12.30 ( w szczycie lotu pszczół ) i zwróciłem mu uwagę, on się roześmiał i pryskał dalej.
Boję się, że pewnego dnia sprawdzając stan pszczół w swej pasiece okaże się że wszystkie padły.
Zresztą to miało już miejsce 2 lata temu i nie chcę, aby ta sytuacja się powtórzyła.

P.S. Proszę o rozpatrzenie mej wiadomości, i o kontakt na mój e-mail:
(januszjez@o2.pl) lub dyskusję pod tematem w tej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Regulacja stosowania środków ochrony roślin w kierunku p
PostNapisane: 1 sie 2013, o 10:08 
Offline

Dołączył(a):11 kwi 2013, o 17:00
Posty:43
No niestety brakuje tutaj typowych regulacji i jeżeli nie będzie odgórnej ustawy to nie da się z tym zrobić niczego innego. Poza tym we wszystkim trzeba znać umiar oraz stosować odpowiednie środki czy to do ochrony roślin czy też inne,to podstawowa kwestia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Regulacja stosowania środków ochrony roślin w kierunku p
PostNapisane: 24 mar 2015, o 13:13 
Offline

Dołączył(a):24 mar 2015, o 11:48
Posty:6
Tak naprawdę to jest bardzo ważna kwestia dla nas wszystkich. Bo jeśli wyginą pszczoły, to człowiek będzie miał duży problem. Nikomu tu chyba nie muszę mówić, jakie duże znaczenie mają owady zapylające dla naszego istnienia. Trzeba o tym pomyśleć zanim będzie za późno.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Regulacja stosowania środków ochrony roślin w kierunku p
PostNapisane: 23 lip 2015, o 10:38 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
To całkowicie zaburzyłoby przyrodę,ekosystem wiec nie można do tego dopuścić. Wielu z nas po prostu nie zdaje sobie sprawę z późniejszych konsekwencji.

Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze