Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Kolektory-dofinansowanie.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

Kolektory-dofinansowanie.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2010, o 15:34 
Offline

Dołączył(a):15 sie 2010, o 19:17
Posty:21
Ruszył program pomocy finansowej do zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Od lipca 2010 klienci indywidualni po raz pierwszy mogą otrzymać dotację nawet do 45 prc. kapitału kredytu wziętego na zakup takich instalacji. Na dotację mogą również liczyć wspólnoty mieszkaniowe. Pomoc ta nie jest skierowana do osób korzystających z sieci ciepłowniczych. Na to przedsięwzięcie Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma do dyspozycji 300 mil. zł. Aby skorzystać z dofinansowania należy wziąć kredyt. Kredyt może wziąć osoba fizyczna posiadająca prawo własności do nieruchomości ,na której można umieścić instalację oraz wspólnota mieszkaniowa , która chce zamontować kolektory na własnych budynkach.Inwestorzy mają do dyspozycji kilka banków , w których mogą złożyć wniosek o przydzielenie kredytu ,nawet do 100 proc. poniesionych kosztów całego przedsięwzięcia.Jest kilka banków uczestniczących w tym programie:
Bank Polskiej Spóldzielczości
Bank Ochrony Środowiska
Krakowski Bank Spółdzielczy
Mazowiecki Bank Regionalny
Warszawski Bank Spółdzielczy
Gospodarczy Bank Wielkopolski.
Po zrealizowanej całej inwestycji kredytobiorca występuje do banku o wypłatę dotacji.
Kolektor słoneczny służy do podgrzewania wody użytkowej . W Polsce jest mnóstwo firm , które w swojej ofercie mają duży wybór tych kolektorów. Firmy te zajmują się wykonaniem projektu i montażem instalacji.Dotacja jest udzielana do kredytu na zakup i montaż kolektorów jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania .Taki kolektor może stać się dodatkowym źródłem ciepła do podgrzewania wody w Twoim domu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kolektory-dofinansowanie.
PostNapisane: 20 sie 2010, o 16:33 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2010, o 04:02
Posty:14
Mamy dom 120 metrów kwadratowych, powiedzcie mi, czy jak ustawię kolektor na dachu to będzie on wstanie odgrzać mi wodę latem na bieżące użytkowanie dla 3 osobowej rodziny. Czy ogrzeje mi on
10 metrów sześciennych wody miesięcznie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze