Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Koń Polski

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Koń Polski
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 cze 2010, o 18:48 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 15:05
Posty:40
Ostatnio podczas wycieczki rowerowej po roztoczu spotkałem wiele gospodarstw ekologicznych, ale najbardziej spodobało mi się gospodarstwo gdzie hoduje się koniki polskie, które są przodkami tarpanów. :D Mają one bardzo duży, kilku hektarowy wybieg przez co nie czują się jak w niewoli.
Załącznik:
Komentarz: Tu konik podszedł do mnie pewnie liczył na jakiś smakołyk.
kon polski 3.jpg
kon polski 3.jpg [ 196.96 KiB | Przeglądane 16718 razy ]
Załącznik:
Komentarz: Tu podszedłem troszkę bliżej, żeby zrobić lepsze zdjęcie.
kon polski 2.jpg
kon polski 2.jpg [ 295.2 KiB | Przeglądane 16718 razy ]
Załącznik:
Komentarz: Koniki widziane z za zagrody.
kon polski.jpg
kon polski.jpg [ 272.81 KiB | Przeglądane 16718 razy ]


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 6 cze 2010, o 19:15 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 09:41
Posty:92
Fajnie koniki :)

To i ja przedstawię zdjęcia z gospodarstwa agroturystycznego, na którym miałem przyjemność spędzać wakacje kilka lat temu. Również koniki ale też staw i zdrowe morskie powietrze bo było to prawie nad samym morzem :)

Można posiedzieć nad stawem, złowić rybkę, wieczorem zrobić grilla, wypić piwko :) Jedyny minus to komary. Można odpocząć, cenię sobie taki wypoczynek bardziej niż wczasy w egzotycznych krajach :)


Załączniki:
zdjecie5.jpg
zdjecie5.jpg [ 65.99 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie1.jpg
zdjecie1.jpg [ 83.55 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie10.jpg
zdjecie10.jpg [ 33.32 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie9.jpg
zdjecie9.jpg [ 76.2 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie8.jpg
zdjecie8.jpg [ 52.7 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie7.jpg
zdjecie7.jpg [ 84.13 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie6.jpg
zdjecie6.jpg [ 78.51 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie4.jpg
zdjecie4.jpg [ 61.98 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie3.jpg
zdjecie3.jpg [ 66.23 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
zdjecie2.jpg
zdjecie2.jpg [ 114.33 KiB | Przeglądane 16707 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 6 cze 2010, o 19:39 
Offline

Dołączył(a):6 cze 2010, o 09:54
Posty:45
Nie daleko mnie tez byla stadnina koni co mozna bylo pojezdzic konno, no ale to jakos to upadlo, bo koni tam juz nie ma.

Zostala tam z tej stajni juz tylko rudera. :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 26 cze 2010, o 11:42 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
2 km od mojego domu jest gospodarstwo agroturystyczne. Za czasów świetności czyli 1998-2005 było tam super i wciąż jest tyle, że już nikt nie przyjeżdża. Jest tam stadnina koni. Kiedyś dużoludzi tam pracowało. Atrakcje były super: ogromny staw po którym pływało się łódką, basen, siłownia, sauna itp. Kiedyś gdy mój tata był tam zarządcą to często tam bywałem. Kiedyś to nawet Roberta Janowskiego tego z "Jaka to melodia" widziałem w tym gospodarstwie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 7 sie 2010, o 19:44 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:32
Posty:16
A co się stało, że nikt już nie przyjeżdza? ludzie zrezygnowali z takiej formy wypoczynku na rzecz tunezji, grecji czy egiptu?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 24 cze 2011, o 12:44 
Offline

Dołączył(a):24 cze 2011, o 12:40
Posty:4
fetel napisał(a):
trzeba przyznać że nasz kraj się zrobił strasznie drogi.... sam wole jechać do turcji za 999zł na tydzień od osoby


No trochę to dziwne, że wyjazd do Turcji czy Egiptu jest tańszy niż nad nasze morze. A później hotelarze siedzą i płaczą, że mają mało turystów. Dziwny kraj w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Projekt ,,Przedsiębiorczość po białorusku”
PostNapisane: 9 lip 2011, o 22:21 
Offline

Dołączył(a):9 lip 2011, o 21:20
Posty:4
Szanowni Państwo,

projekt ,,Przedsiębiorczość po białorusku” – polscy przedsiębiorcy na rzecz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości na Białorusi, realizowany przez Fundację Institutum Orientalium zakłada zorganizowanie 60 stażów dla początkujących i potencjalnych przedsiębiorców z Białorusi, z branży turystycznej, transportowej i rolnej. Dwutygodniowe staże będą dwojakiego rodzaju (do wyboru przez stażystę w uzgodnieniu z przedsiębiorcą zapraszającym):
1. oparte na komponencie edukacyjnym dotyczących działania danego przedsiębiorstwa branżowego oraz podwyższeniu kwalifikacji zawodowych stażysty (40 stażystów);
2. wykorzystaniu stażu do opracowania wspólnego planu biznesowego przez stażystę i przedsiębiorcę zapraszającego (obaj partnerzy będą zobowiązani rozpocząć jego wdrażanie) (20 stażystów).
Plan programu stażowego zostanie przedstawiony przez zapraszającego przedsiębiorcę we współpracy ze stażystą na dwa tygodnie przed stażem. Będzie on uwzględniał zapotrzebowanie stażysty i możliwości stażowe polskiego przedsiębiorcy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projekcie.

Chętnych przedsiębiorców do przyjęcia stażysty prosimy o kontakt e-mailowy pod adres: Institutumorientalium@gmail.com

Profil stażysty:
- obywatel/ka Białorusi w wieku od 18 do 40 lat;
- prowadzący własną działalność gospodarczą na Białorusi;
- mający zamiar unowocześnić i usprawnić prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą na Białorusi w oparciu o polskie wzorce;
- mający zamiar kontynuować współpracę z wybranym polskim przedsiębiorcą po zakończeniu stażu (20 stażystów);
- część stażystów będzie posługiwała się językiem polskim (obywatele Białorusi narodowości polskiej); inni będą rosyjskojęzyczni z bierną znajomością języka polskiego (rozumienie tekstu mówionego).

Oczekiwania stażysty wobec polskiego pracodawcy:
- zapoznanie się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa z jednej z trzech branż:
a) turystyka;
b) transport;
c) rolnictwo.
- zapoznanie się z metodami zarządzania takim przedsiębiorstwem;
- otrzymanie certyfikatu poświadczającego zakończenie stażu;
- w przypadku stażów drugiego typu - podpisanie umowy o dalszej współpracy pomiędzy stażystą a polskim przedsiębiorcą.

Fundacja Institutum Orientalium pokrywa stażyście:
- ubezpieczenie;
- wyżywienie na okres 2 tygodni;
- przyjazd stażysty do Polski i powrót na Białoruś.

Polski pracodawca zabezpiecza stażyście:
- miejsce zamieszkania.
………………………………………………………………………………………………
Tytuł projektu: ,,Przedsiębiorczość po białorusku” – polscy przedsiębiorcy na rzecz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości na Białorusi.
Tytuł programu w ramach którego realizowany jest projekt: ,,Wsparcie dla społeczeństwa białoruskiego – 2011”.
Numer projektu: 1262/2011.
Wykonawca projektu: Fundacja Institutum Orientalium, ul. Szkolna 31, Grębocin 87-122.
Rozpoczęcie projektu: 1 maja 2011 r.
Zakończenie projektu: 31 grudnia 2011 r.

W razie pytań proszę o kontakt na adres Institutumorientalium@gmail.com

Z wyrazami szacunku,
Fundacja Institutum Orientalium
Realizator Projektu


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 23 kwi 2013, o 09:23 
Offline

Dołączył(a):23 kwi 2013, o 09:19
Posty:5
A później sie dziwią ze wszyscy uciekają za granicą .. jak poczują ten klimat...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 6 sie 2013, o 07:58 
Offline

Dołączył(a):6 sie 2013, o 07:53
Posty:1
Hubert napisał(a):
Ostatnio podczas wycieczki rowerowej po roztoczu spotkałem wiele gospodarstw ekologicznych, ale najbardziej spodobało mi się gospodarstwo gdzie hoduje się koniki polskie, które są przodkami tarpanów. :D Mają one bardzo duży, kilku hektarowy wybieg przez co nie czują się jak w niewoli.
Załącznik:
kon polski 3.jpg
Załącznik:
kon polski 2.jpg
Załącznik:
kon polski.jpg


Aż na sercu lżej :) Piękne konie!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Koń Polski
PostNapisane: 5 wrz 2013, o 12:27 
Offline

Dołączył(a):11 kwi 2013, o 17:00
Posty:43
Konie faktycznie piękne,jak i cała otoczka,okolica. Z cala pewnością warto byłoby się tam udać i zobaczyć na własne oczy jak to wszystko wygląda,ale zapowiada się naprawdę przepięknie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze