Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - URSUS: C 360 vs C 360 3P

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2011, o 20:13 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
tak samo jak byś mi powiedział że zetor frotera spali tyle co c 360 dlaczego nie pala tyle samo ? bo ciężar ich masy jest inny , no chyba że i tu masz swoje mądrości kolego ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 21:57 
Offline

Dołączył(a):24 kwi 2011, o 16:29
Posty:1
Witam! Jestem tutaj nowy ,wpadłem przypadkiem na to forum na ten temat i troszkę sobie poczytałem zaznaczam że Maszyny rolnicze i ciągniki nie są mi obce bo wśród nich się wychowałem jako mówiąc ładniej (mechanik-operator) (samouk) zmuszony dawać sobie radę w różnych warunkach i własną wiedzę na temat maszyn opieram na własnych doświadczeniach i błędach. Piszecie o C-360|C-360-3P który z nich jest lepszy? większość z was nie ma pojęcia o czym piszecie bo nie znacie dokładnie tych ciągników pisząc że 3P można porównać do MF no krew mnie zalewa jak czytam takie posty,te ciągniki mają tylko i wyłącznie takie same silniki ale z mocą to nie mają za wiele wspólnego , skrzynie-mosty i obciążenie to całkiem inne podzespoły w MFie nie ma zwolnic. C-360 i C360-3P z wyglądu różnią się silnikami dla dociekliwych porównuje lata 80siąte poza małymi zmianami w desce i lampami przednimi (mocowanie) i obciążniki przednie , ktoś napisał że 3P jest bardziej wywrotny takich głupot jeszcze nie czytałem a co więcej nie słyszałem może kolega pomylił ten ciągnik z ruskim hahaha....a z tą prasą to że 3P można zadusić przy dobijaniu to nie jest porównanie bo i MTZ można zadusić , takie teksty jak "sąsiad ma 3P i wiem " to możecie dzieciom poopowiadać. Różnice 60i 3P są w przełożeniach ,obrotach silnika i bez dwóch zdań 3P jest szybszy w jeździe ma wyższe obroty WOM i silniejszy podnośnik te różnice na pewno zauważyli użytkujący te dwa ciągniki , C-360 na pewno jest silniejszy od 3P w końcu ma te parę KM więcej i nie powiem że to złe ciągniki , ale jeśli chodzi o wytrzymałość w ciężkiej pracy przeliczając na mth to niestety ale angielski silnik przebija silni 60siątki co więcej zrobi tą samą robotę co 60siątka silnik Perkinsa ma tuleje cylindrowe cienkie jak szklanka przez co trudniej go zagrzać w porównaniu do 60siątki z resztą taka jest prawda że materiał (obróbka) części jest o wiele trwalsze niż nasze Krajowe, i jeszcze jedno Perkins jest wiele oszczędniejszy niż 60siątka w tej samej robocie,ci co piszą że 3P pociągnie tylko 2 skiby to niech się w ogóle nie wypowiadają i nie ośmieszają.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 29 kwi 2011, o 12:31 
Offline

Dołączył(a):29 kwi 2011, o 12:12
Posty:29
Co ty chłopie za głupoty piszesz? Skrzynia w jednym i drugim jest taka sama w każdym detali a tym bardziej przełożenia biegów, napędu pompy i wałka wom. Obroty ma większe o ledwo kilkadziesiąt a prędkość większą o kilkaset metrów. To wszystko. Wygląda na to że jednak 60-ka jest ci obca. Trwałość 3-p jest większa to fakt,jakość tulei też, ale z tym grzaniem to bzdura totalna.
W niektórych warunkach 3-p nie pociągnie tyle co zwykła i tego też nie zmienisz. Zamieszanie robisz.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 21 sty 2012, o 19:20 
Offline

Dołączył(a):21 sty 2012, o 16:53
Posty:1
czytam czytam i pękam ze śmiechu. jakie głupoty nie którzy pier..... jedyną osobą która ma jakieś pojęcie jest mordens. ja mam też 3p ale czy on ma mocniejszy podnośnik od zwykłej 60 to bym się kłócił ale może się mylę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 29 sty 2012, o 14:44 
Offline

Dołączył(a):29 kwi 2011, o 12:12
Posty:29
Racje ma? W czym? Jak trudniej zagrzać? Bo tuleje cienkie? Le to są suche tuleje geniuszu i grubość do płaszcza wody taka sama lub porównywalna. Gdzie on ma te przełożenia inne bo jakoś nie przypominam sobie żeby w skrzyni była jakaś różnica w elementach wpływających na prędkość. Prędkość max jest wieksza o niecałe 300 metrów na godzine i to tylko dla tego że podana jest przy obrotach 2250 dla 3-P a nie 2200 jak przu 60-ce. Przy obr 2250 zwykła 60-ka jedzie tyle samo. 3-P na większe obroty się wkręca niż zwykła i tu będzie rużnica w prędkości ale jak napisałem to jest dosłownie kilkaset metrów na godz. Tygrysek mentora sobie znalazłeś a facet pierdoły wypisuje. Nie odkulałes się daleko od chorej wyobraźni mardensa.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 21 lut 2012, o 16:19 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2012, o 18:41
Posty:3
ja osobiście wybrał bym 3P ponieważ jest on nie dużo słabszy od zwykłej 60 i 3P ma bardzo oszczędny silnik 8-)


Góra
 Zobacz profil  
 

siewnik mazur
PostNapisane: 21 lut 2012, o 18:15 
Offline

Dołączył(a):21 lut 2012, o 18:12
Posty:1
witam posiada ktos z was instrukcje obsługi do siewnika mazur 4


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 17 gru 2013, o 19:02 
Offline

Dołączył(a):17 gru 2013, o 18:58
Posty:3
witajcie, trochę nie na temat ale mam tu dla was kilka moich filmików zapraszam do oglądnięcia.

http://www.youtube.com/channel/UClj6sRpIxG6up13EZ3OUeKQ/videos

Po oglądnięciu powiedzcie mi co wam się podobało w tych filmikach?

Pozdrawiam.!!!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 29 gru 2013, o 18:37 
Offline

Dołączył(a):29 gru 2013, o 18:25
Posty:5
Dzień dobry,
Ostatnio zrobiłem z kolegą przeciąganie liny. On miał c 360 3p a ja mojego John'a Deere 8360R. Na początku mój rywal zaczął nieznacznie wygrywać, lecz gdy odpaliłem silnik pociągnąłem go bez problemu w moją stronę. Czy to możliwe ? Słyszałem, że 3p jest bardzo zrywny i nie do pobicia w tej konkurencji. Co o tym sądzicie ?
POZDRAWIAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: URSUS: C 360 vs C 360 3P
PostNapisane: 5 gru 2014, o 09:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):7 lis 2014, o 13:12
Posty:10
Przeciąganie liny na ciągniki? Fajna zabawa! :D
Ja powiem, że mam 675DT i nie jest jakiś bardzo zrywny, a po tegorocznej wizycie w serwisie BU Power to już w ogóle śmiga. Nie wiem, czy mi go podrasowali tam przy okazji czy może po prostu był z nim jakiś problem, którego nie zauważyłem i dopiero teraz działa tak jak powinien.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze