Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - czy ciagnik pasuje do tych maszyn

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

czy ciagnik pasuje do tych maszyn
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2011, o 18:00 
Offline

Dołączył(a):13 lis 2010, o 20:31
Posty:9
Koledzy powiedzcie czy ciagnik MF3512 bedzie mógł pracować z tymi maszynami: kosiarka dyskowa Pottinger NOVACAT 225 H, przetrząsarka Samasz P4-530, zgrabiarka Samasz Z-300.

Interesuje mnie czy ciężar maszyny nie będzie podnosić przodu ciągnika, czy MF zwłaszcza przy kosiarce nie bedzie mial za ciężko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: czy ciagnik pasuje do tych maszyn
PostNapisane: 11 lut 2011, o 19:15 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Wiesz, tak po tych symbolach to ciężko jest coś powiedzieć. A możesz napisać dokładnie jaką mają szerokość roboczą te maszyny, czy są składane jak tak to w jaki sposób się to odbywa???
Jeśli chodzi o przetrząsarkę i zgrabiarkę to napewno poradzi, gorzej z tą kosiarką, bo jeśli ona ma szerokość roboczą 2,25 (wnioskuję tak z symbolu) to będzie trochę za dużo jak na 3512.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: czy ciagnik pasuje do tych maszyn
PostNapisane: 12 lut 2011, o 08:54 
Offline

Dołączył(a):13 lis 2010, o 20:31
Posty:9
Przetrząsarka ma szerokość roboczą 5,3m, zgrabiarka ma szer. rob. 3m, a kosiarka dyskowa 2,2m. Wszystkie maszyny są składane do transportu. Waga: przetrząsarka 585kg, grabiarka 240kg, kosiarka 680kg. Zapotrzebowanie mocy odpowiednio dla przetrząsarki 30KM, grabiarki 20KM, kosiarki 50KM.
Uważam że podana potrzebna moc ciągnika do pracy z maszynami jest zawyżona, jeżeli mylę się poprawcie mnie. Może ktoś z Was pracuje MF 3512 z takimi maszynami a zwłaszcza kosiarką dyskową Pottinger NOVACAT 225 H i umie powiedzieć jak zachowuje się ten traktor.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: czy ciagnik pasuje do tych maszyn
PostNapisane: 12 lut 2011, o 12:05 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja myślę, że spokojnie da radę z tymi maszynami. Jest to kosiarka dyskowa, a nie bębnowa więc potrzebuje bardzo mało mocy. Co do przetrząsarki i zgrabiarki moje zdanie jest takie same. Znam gości co 3512 koszą kosiarkami bębnowymi 185 cm i dają radę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: czy ciagnik pasuje do tych maszyn
PostNapisane: 12 lut 2011, o 19:02 
Offline

Dołączył(a):13 lis 2010, o 20:31
Posty:9
Do tej pory też kosiłem MF3512 kosiarką bębnową 185cm - daje spokojnie radę. Zastanawia mnie fakt czy w transporcie nie będzie unosiło przodu ciagnika. Tak jak wcześniej pisałem maszyny ważą przetrząsarka 585kg, grabiarka 240kg, kosiarka 680kg. Czy kosiarka nie będzie za ciężka na TUZa?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: czy ciagnik pasuje do tych maszyn
PostNapisane: 13 lut 2011, o 06:56 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
No tutaj to już może być problem. Ja mam Ursusa 3P i z owijarką do bel która waży ok 450 kg jak się przyciśnie gazu to z miejsca może podnieść przód. Ale ona jest długa i dlatego. Do tego ta kosiarka z tego co wiem składa się hydraulicznie do góry więc cała masa rozchodzi się nie na tył lecz i na środek ciągnika. Ale dokup sobie komplet obciążników na przód i powinno być nieźle. Ja myślę, że przodka nie podniesie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze