Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - ursus 914

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

ursus 914
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2010, o 19:48 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Chcę kupić ursusa 914, jedni chwalą drudzy narzekają na ten ciągnik. Co o tym myślicie???


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 18 gru 2010, o 14:17 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Dobry bo ma napęd, ale podobno ma duże spalanie no i jakiś niezgrabny. Ja bym proponował Zetora 7245 lub 7745. To są jego odpowiedniki, ale o niebo lepsze.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 18 gru 2010, o 16:33 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
To ma być ciągnik do tura, wolałbym coś innego niż zetor wszyscy posiadacze zetorów płaczą że dużo palą, a jednak mam taki sentyment do tego ursusa, podobno jest nawet zwrotny z turem, tylko prawie wszystkie wersje krajowe nie mają orbitrola tylko te serwo, i mam co do tego obawy czy nie będę musiał kręcić mocno tą kierownicą???????


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 19 gru 2010, o 09:58 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja mam Zetora 7745 z ładowaczem i zapewniam cię, że przy nim pali naprawdę mało. To prawda, że jak wjedziesz pługiem w ciężką ziemię no to spali trochę jak wszystkie. Ale takiego komfortu pracy jak jest w Zetorach nie masz w żadnym innym ciągniku z tamtych lat.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 20 gru 2010, o 15:49 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Ja gdybym miał wybierać między 914 i 7745 to wybrał bym raczej 914. Może i trochę więcej pali od zetora, ale ma większy silnik co daje większą moc. No i oczywiście jest większy gabarytowo co daje mu lepszy uciąg w pracy z maszynami i przy ładowaczu nawet bez przeciwwagi z obciążnikami na tylnych kołach nie przeważy zbytnio. Z tego co słyszałem to jest mało zwrotny, ale to dobry kompromis między zwrotnością i wydajną pompą. :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 21 gru 2010, o 17:11 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Po pierwsze: silnik w Zetorze to 73 km bez turba a z turbem ok. 80. Z tego co wiem to w 914 jest ok. 80km albo i nie. Dużej różnicy nie ma.
Po drugie: Ciągnik, który wygląda bardziej okazale nie musi być cięższy od mniejszego ale tylko wyglądem. Liczy się MASA czyli ok. 4 tony dla zetora jak i ursusa.
Po trzecie nie mam żadnych obciążników ani przeciwwagi i zapewniam cię, że takiego ciągnika nie przeważy ładowacz. To nie jest c 330.
Po czwarte pompa z tego co wiem wydajniejsza jest w zetorze.
No i na koniec zwrotność i komfort pracy między tymi ciągnikami to jest niebo a ziemia.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 21 gru 2010, o 19:12 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Z tym komfortem to w ursusie zależy od wersji. Miałem okazję jeżdzić 914 de lux i nie wiem czemu mówicie że te ursusy są bez komfortu,może te starsze z 70-80 lat produkowane tylko na kraj były biedniej wyposażane ale cóż taka była polityka. Ale akurat w tym ursusie którym jeżdziłem komfort był i to nawet na przyzwoitym poziomie!!!! kabina na poduszkach bardzo miękko pracowała, nawiew w dachu na tył i przód głowy, radio,spryskiwacz,itp.wyciszenie też dobre. Porównując te dwie marki to wiadomo zetor jak to zetor w każdym modelu tapicerka, nawiewy, a ursus jak to ursus najlepsze za granice a na kraj byle co dawali i właśnie tutaj jest problem bo gdyby każdy model ursusa był tak wyposażony jak te wersje finn albo de lux no to można by było porównywać komfort do zetora a tak nie ma co porównywać niestety..........


Góra
 Zobacz profil  
 

WITAM WSZYSTKI URZYTKOWNIKÓW PROSZE O POMOC!!
PostNapisane: 21 gru 2010, o 20:35 
Offline

Dołączył(a):21 gru 2010, o 19:30
Posty:2
NIEDAWNO KUPIŁEM URSUSA C 360 I BYŁY SPALONA KABLE OD ŁADOWANIA CO MOŻE BYĆ TEGO PRZYCZYNĄ??


Góra
 Zobacz profil  
 

przessyłam schemat przewodów które mi się spaliły.
PostNapisane: 21 gru 2010, o 21:01 
Offline

Dołączył(a):21 gru 2010, o 19:30
Posty:2
:( te przewpdy zaznaczone na kolor czerwony i zielonmu zostały spalone


Załączniki:
schemat 2.JPG
schemat 2.JPG [ 111.2 KiB | Przeglądane 25891 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus 914
PostNapisane: 21 gru 2010, o 23:48 
Offline

Dołączył(a):16 gru 2010, o 23:13
Posty:2
Winny jest regulator napięcia nr 5,przeskoczył na ładowanie ale po zgaszeniu ciągnika nie odbił.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze