Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Jaki ciągnik byście mi polecili??

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj

Jaki ciągnik byście mi polecili??
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2010, o 16:57 
Offline

Dołączył(a):14 lis 2010, o 18:43
Posty:21
Niebawem przejmne gospodarstowo po matce!! 8 hektarów gruntów ornych klasa od 4 do 6 i 4 hektary lasu!!

Potrzebuje ciągnik do 10000zł bo ino tyle narazie moge wydać!!

Jaki coągnik byście polecili?? I jakie jest ich spalanie?? noj i wady i zalety??


Pozdrawiam i czekam na odpowieć


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 18 lis 2010, o 16:00 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Oczywiście za takie pieniądze to jedyny ciągnik jaki mogę polecić to oczywiście Ursus c360 lub któryś z jego protoplastów. ;) W miarę mało pali (silnik 4 cyl.) niecałe 60KM. Spalanie zależy od wykonywanej pracy i stanu silnika. Mało awaryjny, solidny. Za 10tyś kupisz już jakiegoś takiego. ;) bez przedniego napędu, ma blokadę mechanizmu różnicowego, skrzynia 10 biegów w przód, 2 w tył. Sam mam ten ciągnik (c355 dokładnie) nie różni się od c360, bo w dzisiejszych czasach wszystkie części w sklepach są do c360. jedyną jego wadą jest brak przedniego napędu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 20 lis 2010, o 09:46 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja bym kupił c 330. Dla przykładu ja wczoraj sprzedałem swoją za 12 000 zł ale z 1986 roku, więc naprawdę nowa. Wymagała kosmetyki i dlatego tanio oddaliśmy, bo orginalne lepiej się sprzedają niż te odpicowane. C 360 bym nie kupił bo za dużo pali w stosunku do swojej mocy. C 330 malutko pali, a te 8 hektarów obrobi bezproblemowo. Moja dla przykładu robiła sama przez 16 lat na 20 hektarowym gospodarstwie i w 4 hektarowym lesie. Naprawdę polecam bo te ciągniki są naprawdę dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 20 lis 2010, o 15:30 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):16 lis 2010, o 18:11
Posty:28
Do c 360 uczepisz pługi trójki a do c 330 tylko dwójki.Jednak ta parę koni więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 20 lis 2010, o 16:00 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
No jasne tak możemy się spierać z każdym sprzętem. Najlepiej jest zacząć na czymś mniejszym. Po prostu na c 330 łatwiej się nauczy wszystkich prac. A w przyszłości zamiast kupna c 360 kupi sobie coś z przodkiem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 26 lis 2010, o 12:39 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Ale po co kupować jednego, a później kupować nowy? Tym bardziej, że za 10tyś raczej nie kupi nic dobrego z przednim napędem. Oczywiście nie mówię tu o jakimś ledwo ciepłym wraku który ledwo chodzi i wymaga ciągłych napraw. Więc po co kupować później coś większego skoro od razu można kupić dobrze? Ja nie wyobrażam sobie orać 10ha 2-skibowcem. W c360 ma lepsze ułożenie biegów i szersze opony co w mokrym terenie jest bardzo potrzebne. Jakby miał sporo łąki to c330 się przydaje, bo oszczędność paliwa jest duża, ale jak same orne to nie ma po co. Jeżeli chcesz oszczędniej to kup c360 3P co przy niewielkiej stracie mocy i mniejszym zużyciu paliwa nie różni się od zwykłej c360. Oczywiście wybór należy do kupującego, ale jakbym ja miał wybierać między c330, a c360 to bym bez zastanowienia wybrał c360. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 26 lis 2010, o 16:29 
Offline

Dołączył(a):14 lis 2010, o 18:43
Posty:21
Dzienki Panowie za pomoc!!!

A teraz mam pytanie takie??

Koleś ma do sprzedania ciągnik C-360 jest z 1985roku i ma kabine szerokom + ładowacz czołowy

cena wdług mnie niewygórowana bo 9 500zł jak dlamnie tak mi powiedział!!

A minusy to opony do wymiany i styłu siłownik od podnośnika nie trzyma!!

Czy opłaca się go brać dodam że remont silnika był robiony 2 lata temu i jest udokumentowane fakturom!!!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 26 lis 2010, o 18:26 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja bym brał. Winą nietrzymania podnosnika może być nie sam siłownik ale pompa, a ona jest sporo tańsza jakieś 280 zł nowa. Ile ma mtg, cena dotyczy ciągnika z ładowaczem?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 26 lis 2010, o 22:26 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
A hodujesz jakieś zwierzęta? W ogóle potrzeby będzie Ci ten tur? Jak nie to kup bez tura zawsze wtedy na oponki się zwróci. ;) Sprawdź czy biegi nie wyskakują i ogólne działanie skrzyni. Czy nie ma żadnych wycieków oleju. Oczywiście drobne wycieki mogą być tylko nie takie, że leje się niemal że ciurkiem. xD


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jaki ciągnik byście mi polecili??
PostNapisane: 27 lis 2010, o 08:56 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Posprawdzaj przód czyli przede wszystkim tuleję. U mnie jak kupowali ciągnik to sprawdzali to i mówili, że po tym poznaje się jak ciągnik był użytkowany. U mnie była nie wytłuczona no i to był jego plus. Posprawdzaj kolumnę kierowniczą przednią oś, łożyska i piasty kół bo skoro pracował z turem to przewiduje, żę pewnie jest przodek do roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze