Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - ursus c 360

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

ursus c 360
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 gru 2010, o 18:45 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Co was denerwuje i co cieszy w poczciwej 60-tce???


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 23 gru 2010, o 12:57 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Mnie denerwuje:
- brak szczelnej kabiny w standardzie
- wyjące zwolnice skrzynia wałek
- duże zużycie paliwa
- źle umiejscowione wajchy od podnośnika, hydrauliki, wałka, zająca-żółwia.
- mogło być wspomaganie i przedni napęd
Cieszy mnie:
- tanie i dostępne części
- dość lekkie manewrowanie kierownicą
- łatwy w obsłudze i naprawie
- uniwersalna moc dzięki której jest przydatna w każdym gospodarstwie


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 23 gru 2010, o 14:32 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Mnie denerwuje:
- brak zsynchronizowanej skrzyni biegów
- brak przedniego napędu, wspomagania kierownicy, turbiny (co moim zdaniem czyniło by ten ciągnik bezapelacyjnie najlepszy w przedziale swojej mocy i cenowym)
- zależny TUZ od WOM (czyli wałek od podnośnika)
- brak biegu pomiędzy 3 i 4 (przy pracy z grabiarką itp.)
- mała prędkość maksymalna
- głośna kabina
No i to chyba wszystko co mnie najbardziej denerwuje. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 23 gru 2010, o 17:04 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
No gdyby miał turbo wspomaganie kierownicy i przedni napęd to przedział cenowy byłby zupełnie inny.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 23 gru 2010, o 19:12 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Założyłem ten temat bo chciałem się dowiedzieć czy macie takie same poglądy co do tego sprzętu. Mnie najbardziej denerwuje -brak wspomagania, jak jadę po twardej nierównej nawierzchni to szału nieraz dostaje jak tą kierownicę wyrywa z rąk!!!! -Następnym nieudanym rozwiązaniem jest w 60-tce wałek od hamulca ręcznego przechodzący (bez żadnych łożysk czy tulei ) przez skrzynię biegów na którym jest zamontowany pedał sprzęgła. Po pewnym czasie obudowa skrzyni ulega wyrobieniu i tworzy się tzw. jajko żaden uszczelniacz nie wytrzymuje i pojawiają się przecieki. Nie wiem dlaczego nie wstawili tam jakiejś tulejki wymiennej????? -Następnym niewypałem jest skrzynia,zwolnice i tylny most. Mocne i wytrzymałe jest to fakt, ale dlaczego jest taka głośna praca??? -przy wyłączonym wom-ie nie można pracować podnośnikiem.
Do tego z czego jestem zadowolony należy: -niedrogie i łatwo dostępne części, -nie takie straszne spalanie,- łatwość w obsłudze codziennej i naprawie,


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 23 gru 2010, o 19:42 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Nie wiem jak wy ale ja w 3P nie używam ręcznego. W Zetorze to co innego aż chce się zaciągać a w tym nawet nie chce mi się chylać no chyba, że z musu. Mi wspomaganie przydałoby się jedynie w polu np. w orce bo w transporcie ujdzie. Najgorszy jest ten podnośnik który pracuje tylko razem z WOM-em.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 24 gru 2010, o 11:53 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Ale kierowanie 3p i zwykłą 60-tką to dwie różne rzeczy niby niewielka różnica ale w perkinsie lżej tą kierownicą się kręci, jest trochę lżejszy przód pomimo że ma więcej obciążników. A komfort można delikatnie poprawić "tuningiem" wystarczy trochę materiałów z odzysku i pomysłowości,


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 24 gru 2010, o 15:33 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Jeśli 60-tka ma płaską oś to powinna mieć tyle samo obciążników i to się nie ma tym czy to jest 3P czy 60-tka. Ja jeździłem kilkoma 3p i 60-tkami i żadnej różnicy w kierowaniu nie wyczułem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 25 gru 2010, o 11:41 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
A to nie wiem, ja mam w 60tce okrągłą oś i jest mniej obciążników, a w 3p płaską i jest różnica!!! Co sądzicie o wyciszeniu kabiny w 60-tce?? Ja na swojej posiadam kabinę kunów kwadratowa tylko ciasna trochę,ale zacząłem ją trochę wyciszać. maty wygłuszające z masek od samochodów,pianka montażowa i powiem wam jest różnica. jeszcze nie uszczelniłem podłogi narazie zrobiłem taką ściankę pod kierownicą z filcu i jest znacznie ciszej. Jak mówicie opłaca się to robić do końca czy to tylko daremna praca????


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ursus c 360
PostNapisane: 28 gru 2010, o 07:58 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Mi się zdaje, że nie bedzie takiego efektu znaczącego ale na pewno będzie lepiej. Silnik to jest nic w porównaniu z tylnym mostem. Nie wiem jak masz zamiar go wyciszyć ale to będzie dość trudne.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze